Jak správně vybrat velikost jídelního stolu?

Velikost jídelního stolu by se měla odvíjet dle toho, kolik osob chcete ke stolu usadit. Vždy je však nutné myslet na to, že udávaný prostor pro pohodlné usazení jedné osoby je 60 x 40 cm.

TIP: při výběru velikosti jídelního stolu berte v potaz také Vaše jídelní židle. Větší židle s opěradly či rozšířeným podnožím budou potřebovat prostoru více, než židle standardní.

Stůl pro 4 osoby: minimálně 130 cm x 80 cm, ideálně však 150 cm x 90 cm a více

Stůl pro 6 osob: minimálně 180 cm x 90 cm, ideálně však 200 cm x 100 cm a více

Stůl pro 8 osob: minimálně 240 cm x 100 cm, ideálně však 260 cm x 100 cm a více

Jídelní stul s konstrukcí nebo podnožím?

Jídelní stoly s konstrukcí budou vždy podstatně bytelnější než stoly s podnožím. To však neznamená, že jsou stoly s podnožím špatnou volbou. U výběru konkrétního jídelního stolu je dobré myslet na to, že podnoží je vhodné použít spíše u menších velikostí jídelních stolů, ideálně u stolů délky do 170 cm.

Jaká je správná výška jídelního stolu?

Výška jídelního stolu může být různá, ale měla by se vázat na výšku sedacího nábytku, který se také může občas lišit. Standardní výšce židle 46 cm odpovídá výška stolu cca 75 cm. Někdy se jídelní stoly pro pohodlnější stolování snižují až na výšku 72 cm. Výrazně vyšším osobám však vyhovuje naopak větší výška, 77 až 80 cm. Výška 75 cm však zůstává jakýmsi standardem.

Máte specifický požadavek na výšku jídelního stolu? Napište nám, výšku Vám libovolně upravíme.

Jak vybrat materiál pro stolové desky?

Lamino neboli laminátová třísková deska je dřevotřísková deska polepená dekoračním laminovacím papírem zalitým melaminovou pryskyřicí. Lamino je poměrně pevné, otěru vzdorné a odolné proti krátkodobé vlhkosti. Jedná se o cenově dostupný materiál, který je k dispozici ve stovkách moderních dekorů. Lamino patří mezi nejpoužívanější materiály v nábytkářství vůbec a velmi věrohodně napodobí masivní desky.

Masivní dubová spárovka je deska vyráběná skládáním dubových hranolů. Tyto dubové hranoly jsou následně pomocí lepidla spojeny do jedné masivní dřevěné desky. Takto zhotovené desky jsou velmi kvalitní a odolné. Dubové desky jsou ošetřeny voskem nebo speciálním olejem, které dřevo chrání a navíc zdůrazní jeho kresbu.

Je údržba stolu s masivní deskou složitá?

Nábytek z masivu nevyžaduje složitou péči a postačí jej občas vyčistit OSMO čisticím prostředkem 8026. Denní údržbu je možné provádět mýdlovou vodou.

Po delším užívání (3- 6 měsíců) je možné masivní nábytek ošetřit voskovou údržbou, která regeneruje předešlý nátěr. U voskové údržby je důležitá kontrola odstínu.

 

STEELDESIGN

Tomáš Rozman

Adresa: Mařákova 80/18, 783 36 Křelov – Břuchotín

Tel.: 777 199 134
Email: info@steeldesign.cz

 

IČ: 08844488
DIČ: CZ9103055742

Nejsem plátce DPH

Č. bankovního účtu: 1035080762/6100